גינות כלבים

מאת: ד"ר גלית לוין גיחון

אנחנו תמיד בעד לצאת וליהנות עם הכלבים שלנו וכמה שיותר יותר טוב

לפני הכל- חשוב להכיר, ללמד ולחשוף מגיל צעיר את חברנו האהובים לכלבים אחרים מכל גזע, גודל ומין.

בדרך היכרות זו הם לומדים את העולם, את החיים, תקשורת נכונה עם כלבים ואף אנשים.

מספר דגשים לבילוי מהנה ובטוח:

 1. הליכה בשעות נעימות שלא חם מידי ולא קר מידי, שיהיה נעים גם לנו וגם לכלבים.
 2. מים! גם בחורף גם בקיץ דאגו למים נקיים וזמינים.
 3. גור שלא מחוסן באופן מלא, ההמלצה הברורה היא לא! להכניס לגינות כלבים.
  אנו לא יודעים אילו מחלות דוגרות שם ומי מהכלבים מחוסן או לא ועלול להדביק גור לא מחוסן במחלה.
 4. כלבים שלא חשים בטוב, ההמלצה היא לא ללכת לגינות- הביקור בגינה עלול להזיק להם ולסכן כלבים אחרים (תלוי בסוג וחומרת המחלה(.
 5. נקבה בתקופת ייחום עלולה להיות תוקפנית כלפי כלבים אחרים, גם זכרים גם נקבות. סביר להניח שהיא לא תהנה מהמפגש ואף תהיה בסכנה לזיווג לא רצוי.
 6. אל תמנעו מכלבים אחרים להיכנס לשטח המוגדר רק כי אתם חושבים שהכלב שלכם לא יסתדר איתם. תנו להם את האופציה להיפגש ולהכיר בהשגחה מלאה שלכם ואם יש ספק שאין תקשורת טובה, רק אז תפרידו.
 7. תמיד תשאלו אם הכלב העומד מולכם נחמד ואוהב ואם יש לו גבולות מסוימים עבורו. אל תצאו מנקודת הנחה שכל מי שנכנס לגינה הוא חברותי ונחמד.
 8. הימנעו מלהכניס את הכלבים לגינה עם קולר אליזבתני או מחסום פה (במקרה של כלבים מסוכנים המחויבים במחסום פה, יש להיצמד להנחיות שבחוק ולשים מחסום אם נדרש) – חשוב לדעת שכל אביזר הנמצא על הכלב ומונע ממנו תקשורת מלאה עם כלבים אחרים עלול לסכן אותו, שכן הכניסה עם אביזרים אלה עלולה להעמיד את כלבכם בעמדה נמוכה יותר מול כלבים האחרים.
 9. כלבים אחרי ניתוח מכל סוג שהוא הזקוקים למנוחה ולהחלמת אזור החתך, רצוי לוותר באופן זמני על ביקור בגינה, בים או באזורים פתוחים ולהסתפק בטיולים קצרים ליד הבית.
 10. הקפידו על טיפול מלא לפרעושים וקרציות לפני ההגעה למקום מרובה כלבים/חתולים. בסוף הביקור בדקו היטב את כריות הרגליים של כלבכם לפציעות וחבלות. לאחר מכן בדקו בפרוותו ובין אצבעות רגליו לקיומן של קרציות.
 11. כלב "לא ממושע"/בתהליך אילוף/לא מורגל למפגשים מרובי כלבים, ישמר תמיד על רצועה וקרוב לבעלים כדי למנוע סיטואציות לא נעימות עם כל מבקרי הגינה.
 12. כלב "זבלן" – כדאי לפתוח מליון עיניים כדי למנוע אכילה של דברים לא רצויים ואף חמור מזה אכילת רעל מכל סוג שהוא.
 13. מומלץ להביא חטיפים שהכלב שלכם מכיר מהבית ולא להסתמך על חטיפים של אחרים.

ולסיכום, השהייה בגינה נחמדה ונעימה לכלבים אבל אין ספק שהמפגשים האלה מהנים גם לנו לא פחות ולפעמים יש נטייה לסמוך על הכלב ולהתעסק בשלנו ולכן מאוד חשוב לפקוח עיניים ולהיות ערניים למתרחש בסביבה ולמנוע מראש תקריות לא נעימות.

מצורף עבורכם קישור לגינות כלבים מוגדרות בחולון כולל מפה

http://www.holon.muni.il/toshavim/HealthSport/Pages/parksDogs.aspx

http://www.holon.muni.il/toshavim/HealthSport/Documents/%D7%92%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%AA%20%D7%9B%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%9D.pdf

 

מאחלות באהבה גדולה קיץ מהנה ובטוח!

דילוג לתוכן